Amerikai egyházak a menekültkérdésről

2015. november 28., címkék: amerikai reformátusok (rca), menekültmisszió

Partneregyházunk, az Amerikai Református Egyház (RCA), mely a magyarországi református menekültmissziót is támogatta, honlapján osztotta meg főtitkára gondolatait a jelenlegi migrációs helyzetről. Tom De Vries a nemrégiben az Amerikai Egyházak Ökumenikus Tanácsa által kiadott menekültügyi nyilatkozatot is idézi.

Imapartnerség amerikai reformátusokkal

2012. május 07., címkék: testvérgyülekezetek, Pályázat, pályázat, amerikai egyesült államok, amerikai reformátusok (rca)

Folytatódik a partnergyülekezeti program az amerikai reformátusokkal.

Imapartnerség amerikaiakkal

2012. május 06., címkék: amerikai reformátusok (rca), amerikai egyesült államok, pályázat, Pályázat, testvérgyülekezetek

Folytatódik a partnergyülekezeti program az amerikai reformátusokkal.

Krisztus vándorai

2010. március 31., címkék: amerikai egyesült államok, amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), amerikai reformátusok (rca), Hírek, bölcskei gusztáv

Bő egy hónapon keresztül forgattak tavaly ősszel a Debrecen Televízió munkatársai az Egyesült Államok tíz szövetségi államában. Céljuk az volt, hogy megörökítsék azokat a magyar református gyülekezeteket, amelyek különböző okokból már megszűntek. A Krisztus vándorai című alkotás azoknak a lelkipásztoroknak és gyülekezeti tagoknak állít emléket, akik hűséggel szolgálták magyar reformátusként Istent a távoli újhazában is. Az alkotás budapesti bemutatójára március 30-án került sor.

Bethlen Naptár – Az amerikai magyar reformátusság életét bemutató kiadvány

2010. március 30., címkék: bethlen gábor, amerikai reformátusok (hrca), amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), amerikai reformátusok (rca), Hírek

Megjelent a Bethlen Naptár legújabb száma, az amerikai magyar református egyházak és egyesületek közös kiadásában.

Budapesten is bemutatják a „Krisztus Vándorai” című filmsorozatot

2010. március 25., címkék: dokumentumfilm, amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), duna televízió, amerikai reformátusok (hrca), Hírek, amerikai reformátusok (rca)

A Debrecen Televízió hétrészes filmsorozata az Amerikában élő református közösségeket mutatja be. Azokról az egyházközségekről, templomokról szól, amelyek az évek során még fennmaradtak és őrzik magyar református örökségüket.

Amerikai reformátusok lelki és anyagi gyorssegélye

2010. január 14., címkék: Nagyvilág, amerikai reformátusok (rca), természeti katasztrófák, haiti

Ima, adakozás, gyorssegély, internetes adományozás – mindez lehetőség arra, hogy az Egyesült Államok református egyháza világszolgálatán keresztül a segítségüket Haitinak, illetve a károsultaknak az adakozók, együttérzők eljuttassák.